Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Esentepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mihriban Fatma Altuntaş Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı.
Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Esentepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mihriban Fatma Altuntaş Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “En çok okul yapan belediyeyiz” dedi.
Düzenlenen açılış törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, protokol üyeleri, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Kayseri’mizin şanına yakışan hayırsever şehir olarak anılan bu güzel şehre yine bir eser kazandırmanın hep beraber keyfini yaşıyoruz, mutluluğunu paylaşıyoruz. Bu eserlerin devamının gelmesini temenni ediyorum. Böyle bir eseri Kayseri’ye kazandırdıkları içicin hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bir seçimi yaşadık ve demokrasi şöleni gerçekleşti. Kayseri’de sağduyu ile hareket ederek, istikrara oy verdi ama Cumhurbaşkanımız göreve devam etti. Cumhurbaşkanımıza da bakanımız Mehmet Özhaseki’yi atamasından dolayı kendisine minnet duyuyoruz. Tecrübesiyle, birikimiyle Kayseri’mize ve ülkemize en güzel hizmet vereceğine inanarak dualarımızın kendileri ile olduğunu paylaşmak istiyorum. Dünyada kendisinden en çok söz ettiren bir Cumhurbaşkanımız ve kamuoyunda da kabul gören bir bakanlar kurulu var. İnşallah Türkiye’miz daha iyi noktalara taşınarak. İnsanlarımızın konforu da artacak. Hangi alana baksanız “işte yakıştı” denecek bir şekilde yaklaşım var. Yerel yöneticiler olarak dayanışma içerisinde şehrimizi daha iyi noktaya taşımak için irade gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise, “Bu eserlerin yapılabilmesi için mutlaka devlete ihtiyaç var. Güçlü bir devletimiz var. Kayseri halkına ve Türkiye halkına teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımızı 13.’üncü cumhurbaşkanı olarak seçtirdik. Hem meclis başkanlığımız hem Cumhurbaşkanlığı hem de kabinemiz ile alakalı olumsuz tek bir şey duymadık ve duymayacağız. Kayseri yine hak ettiği yerde görev aldı. Bakanımız Mehmet Özhaseki bey yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin tanıdığı bir isimdi. Bundan sonraki süreçte de bu şekilde şehrimize ve ülkemize katkı sağlayacak. Seçim sadece Kayseri’nin ve Türkiye’nin değil, yüz milyonlarca insanın gözünün Türkiye olduğu bir seçimdi. Sabahlara kadar çalıştık. Güçlü ve çalışkan bir teşkilatımız var. 13’üncü Cumhurbaşkanımızı seçtirmekle devam ederken, bundan sonra görevimiz daha da ağır” şeklinde konuştu.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de, “Belediye başkanımız beni her aradığında “Acaba nerede açılış var” diyorum. Çünkü araması ya temel atma oluyor ya da açılış. Kayseri’nin hayırseverler şehri olduğunu Türkiye’de herkes biliyor. Kayseri yağmur oldu, deprem bölgesine yağdı. Kayseri bunu fazlasıyla gösterdi. Kayseri deprem bölgesinde büyük bir hayırla yad ediliyor. Belediye başkanlarımız, hayırseverlerimiz ve iş adamlarımız çok işler yaptılar. Bundan dolayı ben çok mutluyum. Bu okulu yaptıkları için hayırseverlerimize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından hayırseverlere çiçek ve plaket takdimi yapılarak kurdele kesildi. Daha sonra protokol üyeleri okulu gezerek öğretmenler ve çocuklarla sohbet etti.