REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayseri Haber TV

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Keykubadiye Sarayı’nı İnceledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Keykubadiye Sarayı’nı İnceledi
49
20 Temmuz 2023 - 7:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu Selçuklularının en parlak döneminde Sultan 1’inci Alaaddin Keykubad tarafından 1220’li yıllarda inşa ettirilen Keykubadiye Sarayı’ndaki kazı çalışmalarını yerinde inceledi. Kazı çalışmaları Kayseri Büyükşehir Belediyesi destekleriyle devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu Selçuklularının en parlak döneminde Sultan 1’inci Alaaddin Keykubad tarafından 1220’li yıllarda inşa ettirilen Keykubadiye Sarayı’ndaki kazı çalışmalarını yerinde inceledi.

Kayseri Şeker Gölü üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı’nda yapılan kazı çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kazı alanında incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç’a inceleme esnasında Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve daire başkanları eşlik etti.

Keykubadiye Sarayı Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Baş’tan kazı çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, Selçuklu kenti Kayseri olan Kayseri için çok önemli olan Keykubadiye Sarayı’nın gün yüzüne çıkarılması için kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi destekleriyle devam ettiğini belirtti.

2014’ten itibaren burada kazı çalışmaları yaptıklarını, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Şeker Fabrikası’nın çok büyük desteklerinin olduğunu anlatan Prof. Dr. Ali Baş, sorunsuz bir şekilde kazıların sürdüğünü ifade etti.

Baş, Başkan Büyükkılıç’a kazı çalışmaları sonrası ortaya çıkan Alaaddin Keykubad’ın sarayının da olduğu alanda kapsamlı bilgiler verdi.

“Tarihe bir kez daha ışık tutacak”

Kayseri’nin, Anadolu Selçuklu Devleti’nin diyarı olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Sultan 1’inci Alaaddin Keykubad tarafından 1220’li yıllarda inşa ettirilen Keykubadiye Sarayı’ndaki kazı çalışmalarını yerinde inceleyip, Kazı Başkanımız Prof. Dr. Ali Baş’tan bilgi aldık” dedi.

Büyükkılıç, Keykubadiye Sarayı ile tarihe bir kez daha ışık tutacaklarını ifade ederek, “İnşallah çalışmalarımız tamamlandığında kadim şehrimiz Kayseri, Selçuklu’nun en önemli ve güzel eserlerinden biri olan Keykubadiye Sarayı ile tarihe bir kez daha ışık tutacak” diye konuştu.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.