Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde devriye gezen Yunus Timleri, durumlarından şüphelendikleri 11 kaçak göçmeni yakaladı.
Şüpheli Grup Benzinlikte Durduruldu Şehit Miralay Nazım Bey Bulvarı üzerinde devriye görevi yapan Yunus Timleri, kalabalık bir grubun davranışlarından şüphelendi. Grubu durduran ekipler, sorgulama yapmak üzere kişileri benzinlikte durdurdu. Yapılan kimlik kontrollerinde, şahısların Suriye uyruklu oldukları ve kimliklerinin bulunmadığı tespit edildi.
Göçmenler Deport Edilecek Yakalanan 11 kaçak göçmen, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından deport işlemleri için ilgili mercilere sevk edilecek.
Bu operasyon, kaçak göçmenlerle mücadelede güvenlik güçlerinin kararlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.