Kızılay Talas Şube Başkanı Ünal Yüksel, şubenin yürüttüğü burs programıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yüksel, 70 öğrencinin katılımıyla birlikte toplamda 280 öğrenciye burs yardımı sağladıklarını belirtti. Başkan Yüksel, özellikle öksüz ve yetim öğrencilere odaklandıklarını ve hayırseverlerin katkılarıyla yürütülen bu faaliyetin 9 yıldır devam ettiğini vurguladı.
Üniversite öğrencilerine aylık 1000 TL, lise öğrencilerine 750 TL, ilköğretim öğrencilerine ise 500 TL burs yardımı sağladıklarını ifade eden Yüksel, ayrıca tamamlayıcı eğitim kursları düzenleyerek öğrencilerin eğitimine katkıda bulunduklarını aktardı. Ayrıca, okul ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye, para yardımı, kıyafet yardımı gibi desteklerin yanı sıra diğer eğitim yardımlarının da devam ettiğini belirtti.
Başkan Yüksel, şubenin yıl içinde öğrencilere sağladığı toplam destek miktarının 1 milyon TL civarında olduğunu da dile getirdi. Kızılay Talas Şubesi’nin öğrencilere yönelik bu destekleri, eğitim alanında yardıma ihtiyaç duyan gençlere umut ve destek olmaya devam ediyor.