Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi amaçlayan TEKNOFEST’e katılacak gençlerin projelerine destek olacaklarını duyurdu. Başkan Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak gençlerin projelerini her zaman desteklediklerini belirterek, TEKNOFEST’e katılacak 81 proje arasından 36 projeye destek vereceklerini açıkladı.
Başkan Palancıoğlu, yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da gençlerin teknolojik projelerine rekor bir destek sağlayacaklarını ifade etti. 2022’de 33 takıma 1 milyon TL, 2023’te 20 projeye 1,5 milyon TL destek verdiklerini hatırlatan Palancıoğlu, bu yıl ise 2,5 milyon TL’lik bir destek sağlayacaklarını belirtti. Proje değerlendirme toplantısında jüri tarafından seçilen 36 projenin malzeme desteği almaya hak kazandığını dile getiren Palancıoğlu, destek almaya hak kazanan takımların listesinin Melikgazi Belediyesi Teknofest sayfasından erişilebileceğini vurguladı.
Başkan, seçilen projelerin TEKNOFEST’te başarılı sonuçlar elde edeceğine inandığını ifade ederek, üniversite, lise ve ilkokul düzeyindeki gençlerin başvurularının kabul edildiğini söyledi. Son olarak, başvuru yapan tüm gençlere teşekkür ederek başarılar diledi.